Co ubrać do biegania?

kobieta9

Wiosna, to dobry czas, aby pomyśleć o szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Bardzo często wtedy też decydujemy się na uprawianie różnego rodzaju sportu, aby latem móc cieszyć się piękną figurą. Jednym z najbardziej popularnych sportów jest bieganie. Biega coraz więcej osób, w bardzo różnym wieku. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o tym, by nasz strój do biegania był odpowiednio skomponowany. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę wybierając strój do biegania?

Przede wszystkim – odpowiednie obuwie

Dobre obuwie do biegania jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o sam strój do biegania. Buty, w których biegamy, powinny być przede wszystkim wygodne i dobrze dopasowane do kształtu naszej stopy. Powinnyśmy też zadbać o to, aby posiadały one odpowiednią amortyzację. Amortyzacja przy bieganiu, ważna jest w dużej mierze z tego względu, że niweluje ona w możliwie jak największym stopniu ryzyko wystąpienia różnego rodzaju kontuzji. Buty do biegania muszą tez posiadać odpowiednią podeszwę, najlepiej taką, która jest antypoślizgowa i lekko chropowata. Dzięki temu zyskujemy lepszą przyczepność do podłoża.

Koszulki i getry termiczne bardzo się przydają

Drugim, bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o strój do biegania, są odpowiednie spodnie i koszulka. W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem będą zarówno getry termiczne, jak i koszulka. Po pierwsze będą one w odpowiedni sposób utrzymywać stalą temperaturę ciała. Po drugie, nosząc taką bieliznę pocimy się znacznie mniej, a co za tym idzie, nie wydzielamy przykrego zapachu. Ważne jest także to, aby nasze ubrania do biegania były w odpowiedni sposób dopasowane do kształtu naszego ciała, lecz nie były przy tym obcisłe. Powinnyśmy się czuć w nich komfortowo i w żadnym stopniu nie powinny one utrudniać nam poruszania się.

Pamiętaj o zabezpieczeniu głowy

Jeśli biegamy w chłodniejsze dni, dobrze jest pomyśleć o dodatkowym elemencie stroju do biegania, jakim jest czapka, bądź opaska. Ważne jest przede wszystkim to, aby chroniła ona nasze czoło. Dzięki takiemu rozwiązaniu, unikniemy przeziębień, lub, co gorsza, zapalenia zatok.