Co ubrać na wesele?

sukienka3

Wesele to nie tylko setki godzin przygotowań. To nie tylko pomoc przy wyborze odpowiednich kwiatów do kościoła czy dodatków dla panny młodej. Na wesele tez trzeba umieć się ubrać, a nie każda z nas wie, że strój zależy w dużej mierze od tego, jaką rolę pełnimy na weselu. Zupełnie inaczej będzie bowiem wyglądała mama panny młodej, zaś inaczej będzie wyglądała druhna. Ważne jest zatem to, aby wiedzieć, co będzie nam najbardziej pasowało i czym nie wzbudzimy zgorszenia wśród innych gości weselnych.

Jestem druhną – co mam ubrać?

Druhna panny młodej, wedle starego i mądrego porzekadła, nie powinna wyglądać lepiej, niż panna młoda. Mówi się też, że zakazane jest noszenie białej sukni przez kogoś innego, niż właśnie panna młoda. Jak zatem powinna ubrać się druhna? Przede wszystkim elegancko i kobieco, ale bez przesady. Preferowane kolory, które idealnie sprawdzą się na weselu, to przede wszystkim różnego rodzaju jasne, pastelowe kolory. Sukienka nie powinna być krótsza niż nieco przed kolano. Oczywiście należy wziąć pod uwagę obecne trendy modowe, jak chociażby najmodniejszy krój sukienki, jednakże nie mają one aż tak wielkiego znaczenia, jak właśnie kolorystyka i długość. Sukienka nie powinna mieć też bardzo dużego dekoltu – jest to w bardzo złym guście.

A dla mamy panny młodej – idealna klasyka!

Mama panny młodej, na weselu córki powinna wyglądać przede wszystkim elegancko i z klasą. W dużej mierze, choć może zabrzmi to dziwnie, chodzi tu o jej rolę na weselu. To matka, więc musi wyglądać elegancko. W dobrym tonie jest założenie różnego rodzaju klasycznych sukienek, koniecznie o prostym kroju. Jeśli chodzi o kolorystykę, to nie ma tutaj sztywnych reguł, jednakże dobrze, aby kolor sukienki mamy panny młodej nie był zbyt krzykliwy i wyzywający. Bardzo dobrze wygląda też założenie przez mamę panny młodej garsonki, żakietu, czy też bolerka. Tego typu elementy stroju dodają elegancji i klasy.

Wszystkie powyższe rady, są oczywiście bazowane na ogólnych standardach i mają być jedynie sugestią, jeśli chodzi o strój na wesele. Ważne jest jednak to, aby przestrzegać tych najbardziej podstawowych reguł rządzących standardami doboru stroju na wesele.

 

Dodaj komentarz