Eleganckie sukienki wizytowe – czym kierować się przy wyborze?

kobieta3

Wybierając sukienkę wizytową, powinniśmy kierować się kilkoma, bardzo istotnymi zasadami. Przede wszystkim, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy sukienka wizytowa jest odpowiednio dopasowana do naszej sylwetki. Ważne jest także to, czy pasuje ona do okoliczności, na które planujemy ją założyć. Same zatem widzicie, że elementów, które w mniejszym bądź większym stopniu będą warunkowały nasz wybór jest bardzo dużo. Eleganckie sukienki wizytowe mają pewien kanon i to wedle tego właśnie kanonu powinnyśmy je dobierać.

Kreacje wizytowe – kolorystyka

Kolorystyka, która obowiązuje przy wyborze kreacji wizytowej, jest w gruncie rzeczy dość ściśle określona. Przede wszystkim, kreacje wizytowe nie mogą mieć krzykliwych kolorów. Preferowane są raczej stonowane, najlepiej pastelowe kolory, które nie będą przyciągały zbytniej uwagi osób współuczestniczących w przyjęciu czy imprezie okolicznościowej. Stonowana kolorystyka, podkreśli w znaczący sposób elegancję a jednocześnie nie będzie ona zbyt pretensjonalna.

Eleganckie sukienki wizytowe – pamiętaj, co jest ważne!

W sukience wizytowej, ważne jest to, aby ładnie się ona na nas prezentowała, a jednocześnie w odpowiedni sposób podkreślała nasze walory wyglądu. Musimy zatem zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas sukienka długa, czy raczej krótsza. W przypadku wyboru krótszej sukienki dobrze jest jednak kierować się zasadą złotego środka i nie przesadzać za bardzo z samą w sobie długością. Optymalna długość eleganckiej sukienki wizytowej, to taka nieco przed kolano. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o dekolt. Dekolt w sukience wizytowej, przede wszystkim nie może być zbyt głęboki. Nie oznacza to jednak, ze ma go wcale nie być. Jeśli dekolt będzie delikatnie odsłaniał naszą szyję, ale nie będzie zachodził w znacznym stopniu na biust, wówczas mamy gwarancję tego, ze jest on odpowiednio dobrany. Możemy, dla podkreślenia walorów naszej stylizacji, założyć delikatną kolię, czy zwykły naszyjnik – na pewno będzie się on prezentował rewelacyjnie. Warto jednak mieć na uwadze też to, aby dodatki do naszej sukienki wizytowej, nie stanowiły przysłowiowych 90% stroju.