Jak dobrać spodnie do sylwetki? Jakie wybrać?

kobieta18

Wybór spodni może zmęczyć nas do granic możliwości. Bezowocne przymierzanie kolejnych par w 5 sklepie odbierze nam przyjemność z zakupów. Do szukania idealnego modelu najlepiej przygotować się w domowym zaciszu przed wielkim zakupowym wyjściem. I wcale nie chodzi tutaj o przeglądanie oferty popularnych galeryjnych marek w sklepach online.

Rodzaj figury

Przede wszystkim należy być świadomym atutów i wad własnej sylwetki. Takie podejście uchroni nas przed błędami i przed zakupem takich spodni, które akurat są lansowane jako najmodniejsze, ale zupełnie dla nas niekorzystne. Najlepszym wyjściem jest ustalenie raz na zawsze jaki typ sylwetki posiadamy, czy to jest gruszka, cegła czy może klepsydra. Od tego będzie zależało, w którym fasonie wyglądamy najatrakcyjniej. Ustalenie sylwetki zaoszczędzi nam mnóstwo czasu na przymierzanie tych spodni, które podobają się nam wizualnie, ale z góry wiadomo, że ich fason, po prostu do nas nie pasuje.

Rodzaje krojów

Jak dobrać spodnie do typu sylwetki? Można wyróżnić kilka podstawowych krojów, które spotkamy w każdym sklepie. Wszechobecny krój spodni to oczywiście rurki czyli skinny (a ang. skin czyli skóra). Są bardzo dopasowane zarówno w biodrach, jak i przez całą długość nogi. Stanowią, więc naszą drugą skórę. Będą idealne dla kobiet o proporcjonalnej budowie czyli klepsydr. Jeśli mamy bardziej obfite kształty rurki można wypróbować z bluzkami typu oversize.

Triki stylistyczne

Jak wybrać spodnie dla osób o krótkich nogach? Będą to spodnie z prostą nogawką – bardzo popularne i bezpieczne dla różnych typów sylwetki. Tego typu spodnie pomogą zamaskować szerokie biodra oraz wydatne łydki. Będą także optycznie wydłużały nogi. Idealna będzie długość za kostkę, przy której nogawka kończy się na śródstopiu nie tworząc załamania. Jakie spodnie powinny nosić kobiety, które mają wystający brzuszek? W tym przypadku idealne będą rozmaite kroje, które mają podwyższony stan. Spodnie biodrówki nie będą korzystne. Spodnie z podwyższonym stanem będą świetnym wyborem dla osób o słabo zarysowanej talii.