Jak dobrać żakiet – proste porady

kobieta31

Sezon wiosenny, to zdecydowanie czas, w którym możemy sobie pozwolić na noszenie nieco lżejszych ubrań. Warto jest też zwrócić uwagę na to, że w związku ze zmianą pogody, zmieniają się także wszelkie trendy modowe. Coraz częściej możemy zobaczyć na ulicy kobiety ubrane w różnego rodzaju żakiety. Żakiet jest bowiem takim elementem naszej garderoby, który możemy założyć zarówno na spotkanie formalne, jak i na to mniej formalne. Powstaje jednak zasadnicze pytanie: jak odpowiednio dobrać żakiet i czym wyróżniają się żakiety wizytowe?

Eleganckie żakiety dla każdej z nas

Eleganckie żakiety to ostatnimi czasy największy krzyk mody. Zastępujemy nimi nie tylko bolerka czy garsonki, ale w cieplejsze dni – nawet płaszcze. Żakiet nadaje naszej stylizacji niepowtarzalnego charakteru i unikalnego wyglądu, jednocześnie sprawiając, że wyglądamy w nim bardzo stylowo i elegancko. Niewątpliwą zaletą żakietów, jest w dużej mierze fakt, że możemy je założyć praktycznie do wszystkiego – nieważne, czy mamy na sobie spodnie czy spódnice. Zarówno do pierwszej wersji jak i do drugiej, żakiet będzie pasował idealnie.

Kolorowe żakiety są fajne!

Zapewne większości z nas, żakiet kojarzy się z kolorystką raczej stonowaną i poważną. Nie każda z pań jednak wie, że żakiet może być tez kolorowy. Ostatnim hitem mody, są żakiety w różnokolorowe, pastelowe kwiaty. Wzór ten nie tylko nadaje całości naszej stylizacji niepowtarzalnego charakteru, ale też jest przy tym bardzo elegancki i stylowy. Co więcej – taki żakiet nadaje naszej stylizacji tez bardzo wiosennego i pozytywnego charakteru. Warto jest zatem wziąć pod uwagę zakup takiego właśnie żakietu, nie tylko ze względu na jego oryginalny wygląd, ale też uniwersalne zastosowanie.

Żakiet nie tylko na wiosnę

Warto też pamiętać, ze eleganckie i wizytowe żakiety, możemy nosić przez cały rok. To kolejna, bardzo ważna cecha tego elementu naszej garderoby. Żakiety wizytowe są też modne zawsze – niezależnie od obowiązujących trendów. Czasem może się jedynie zmieniać ich kolorystyka, jednakże eleganckie żakiety zawsze będą cechowały się stylem i szykiem.