Jak dobrze ubrać się do pracy?

spodnie1

Nie od dziś wiadomo, że w pracy powinnyśmy wyglądać dobrze. Jest to jednak bardzo szerokie pojęcie i to, jak ostatecznie ubierzemy się do pracy, zależne jest od kilku istotnych czynników. Znaczenie ma bowiem przede wszystkim fakt, czy w naszej pracy obowiązuje strój służbowy, czy nie. Ważne są także wszelkie standardy ubioru, które w niektórych zawodach są wymagane. Nie zawsze bowiem możemy sobie pozwolić na swobodę w stylizacji do pracy. Istnieją jednak pewne wyznaczniki, które w jasny i klarowny sposób mówią o tym, jakie stroje do pracy są dopuszczalne a także o tym, jak nie ubierać się do pracy.

Praca w firmie – jak mam wyglądać?

Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jakie stanowisko obejmujesz w danej firmie oraz jakie standardy, jeśli chodzi o ubiór w niej panują. Jeśli powszechnie przyjętą zasadą jest strój formalny, składający się najczęściej z białej bluzki i czarnej / szarej spódnicy, to zaleca się stosowanie do tego wzoru. W drodze wyjątku, spódnica może zostać zastąpiona eleganckimi spodniami. W przypadku, kiedy jednak nie ma sensu stricte określonych wymagań co do ubioru w pracy, zaleca się strój schludny i niewyzywający. Bluzki nie powinny mieć bardzo dużych dekoltów, a spódniczka nie powinna sięgać jedynie za pośladek. W stroju do pracy, najważniejsze jest przede wszystkim to, abyśmy my czuły się w nim dobrze. Drugą, nie mniej istotna kwestią, jest to, by nie raził on naszych współpracowników.

Uniform nie musi być nudny!

Niektóre zawody, wymagają noszenia w pracy tak zwanych uniformów. Nie oznacza to jednak, ze zupełnie powinnyśmy zdawać się na ubrania służbowe. Nikt przecież nie powiedział, ze nie możemy podkreślić swojego wyglądu eleganckim zegarkiem czy delikatnymi kolczykami. W przypadku noszenia w pracy uniformu, to właśnie dodatki stanowią klucz do sukcesu. Dzięki tym naprawdę, często bardzo drobnym elementom garderoby, możemy sprawić, że pozornie nudny strój służbowy, nabierze nowego wyrazu a i my będziemy się przez to czuły znacznie lepiej.

 

Dodaj komentarz