Jak się ubierać przy nadwadze? – stroje dla puszystych osób

kobieta13

Wiele osób z nadwagą ma zwyczaj noszenia jednolitych ubrań, chcąc ukryć dodatkowe kilogramy. Nie jest to jedyne wyjście. Nie każdy wie, że można ubierać się w sposób atrakcyjny, za pomocą prostych i niekomplikowanych sztuczek, które nie kosztują majątku. W tym przewodniku znajdziesz porady, jak się ubrać, jeśli jesteś osobą z nadwagą, która lubi wyglądać modnie i interesuje się modowymi trendami.

Podstawowe błędy

Jednym z błędów, które popełniają osoby puszyste przy dobieraniu stroju jest lekceważenie efektów optycznych, które wywołują niektóre wzory. Klasycznym przykładem są poziome linie na bluzkach, które mają tendencję do poszerzania tułowia. Linie pionowa dają efekt przeciwny. Strój dla puszystej w paski pozwoli spostrzegać ją jako szczuplejszą i bardziej harmonijnych proporcjach. Należy także zwracać uwagę, żeby nie nadużywać paska z tego powodu, że wysmukla talię. Warto nauczyć się budować stylizację w taki sposób, żeby były one różnorodne.

Triki dla puszystych

Jest kilka zasad o tym, jak powinny się ubierać puszyste osoby. Mianowicie szczególnie polecany fason spodni to ten z prostymi nogawkami. Powinny być na tyle długie, żeby zakrywały kostkę. Należy zwrócić niewykorzystane do nadmiernego korzystania z pasów, jak pomoże nam dać szczuplejsze linii. Ubrania powinny być wykonane z lekkich tkanin takich jak np. jedwab. Należy unikać tych ciężkich i pogrubiających takich jak aksamit.

Fasony i kolory

Podstawowy kanon modowy dotyczący tego, jak się ubierać przy nadwadze, nie musi być nudny. Można eksperymentować z kolorami, pomimo tego, że zaleca się wybierać barwy stosowane i neutralne, takie jak czarny, niebieski, szary i piaskowy. Natomiast należy unikać wszystkich pastelowych kolorów. Na ogół korzystne jest jakieś fantazyjne dwukolorowe połączeniu w okolicy biustu przechodzące w kolor jednolity w dolnej części. Najlepszym fasonem spódnicy będzie ta rozkloszowana, która zamaskuje masywne uda.