Jak wybrać sukienkę dla niskiej dziewczyny?

kobieta12

Wybór sukienki dla niskiej dziewczyny wcale nie jest taki prosty. Nie każda sukienka będzie na niskiej dziewczynie wyglądała dobrze. Wybierając sukienkę dla niskiej dziewczyny, musimy zatem pamiętać o kilku, bardzo istotnych kwestiach. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby sukienka dla niskiej dziewczyny nie tylko optycznie wydłużała sylwetkę, ale też przede wszystkim, podkreślała walory i urodę dziewczyny.

Sukienki dla niskich nie mogą być długie

Nie od dziś wiadomo, że długie spódnice i sukienki, niekorzystnie działają na sylwetkę niskiej dziewczyny. Warto zatem zastanowić się, jaka długość sukienki, będzie wysmuklała naszą sylwetkę. Idealnym rozwiązaniem są w tym wypadku sukienki przed kolano. Po pierwsze nasze nogi w nich wydają się znacznie dłuższe a co za tym idzie, także i my wyglądamy na wyższe, niż w rzeczywistości jesteśmy. Dobrze jest też pomyśleć o odpowiednich butach do takiej sukienki. Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy do sukienki zakładać butów na płaskim obcasie. Wówczas efekt końcowy nie będzie nas w pełni zadowalał. Wystarczy, że założymy do odpowiednio skrojonej sukienki buty na niewysokim obcasie. Poprawi to wizualny odbiór naszej sylwetki i sprawi, że będziemy wyglądać na wyższe, niż w rzeczywistości jesteśmy.

Sukienki dla niskich powinny mieć jasne kolory

Kolor sukienki dla niskiej dziewczyny także ma olbrzymie znaczenie. Zdecydowanie nie polecamy sukienek w kolorach ciemnych – nie tylko sprawiają one wrażenie ciężkości, ale też w znacznym stopniu skracają naszą sylwetkę. Dobrze jest zatem pomyśleć, jeśli kupujemy sukienkę, o tym, by była ona w na przykład w jasnych, pastelowych kolorach. Jesli na sukience mają pojawić się wzory, to koniecznie podłużne. Sukienka w poprzeczne paski będzie skracała naszą sylwetkę, zaś jeśli paski będą poprowadzone wzdłuż sukienki, wówczas uzyskamy wrażenie naturalnie wydłużonej sylwetki.

Warto spojrzeć też na biustonosze – oladi.pl.

Warto jest też, przy wyborze sukienki dla niskiej dziewczyny, pomyśleć o odpowiednich dodatkach. Nie powinny być one mocne i ciężkie, a raczej delikatne i subtelne – wówczas będziemy w stanie podkreślić za ich pomocą naszą kobiecość.