Jak wybrać sukienkę na weselę?

kobieta4

Przed weselem, większość kobiet zadaje sobie jedno pytanie: W jakiej sukience iść na wesele? To dylemat odwieczny, ponieważ każda z nas chce wyglądać na weselu dobrze i elegancko. Ważne jest jednak to, aby stosować się do jednej, bardzo ważnej zasady, która wprost mówi o tym, że nie powinno się wyglądać lepiej od panny młodej. To oczywiste, bowiem „gwiazdą” na weselu ma być nie kto inny, a właśnie panna młoda. Czym zatem kierować się przy wyborze najlepszej sukienki na wesele?

W co się ubrać na wesele, by wyglądać dobrze?

Niepisana zasada mówi o tym, że kobieta na wesele powinna założyć sukienkę. Nie jest to jednak zasada, od której nie można zrobić wyjątku. Zależnie od naszych upodobań oraz przede wszystkim tego, w jakich strojach czujemy się najlepiej, tak też powinnyśmy się ubrać na wesele. Jeśli zatem założenie sukienki na wesele, nie zagwarantuje nam komfortu i wygody, dobrze jest wziąć pod uwagę założenie kostiumu. Odpowiednie spodnie i żakiet bądź też bolerko, świetnie sprawdzą się na weselu. Jesli na przykład nasz kostium na wesele będzie wykonany z materiału, który swoim wyglądem przypomina satynę, tym lepiej dla nas! Ważne jest jednak to, aby mieć na względzie zachowanie odpowiedniej kolorystyki stroju. Czerń jest co prawda zawsze w modzie, ale na weselu niekoniecznie się ona sprawdzi. Kostium w jasnych kolorach pastelowych, będzie na pewno bardziej odpowiedni.

Modne sukienki na wesele

Jeśli jednak zdecydujemy się na założenie sukienki na wesele, mamy znacznie większe pole manewru. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju sukienki tzw. „bombki”. Są one bardzo kobiece, zawsze modne i eleganckie, a dodatkowo zazwyczaj nie wpływają na nasze odczuwanie komfortu. Innym, bardzo dobrym pomysłem na sukienkę weselną, jest z pewnością taka, której krój nawiązuje w swojej stylistyce do klasycznej „princeski”. Dół sukienki jest nieco rozkloszowany, w tańcu się ona kręci, zaś jeśli chodzi o jej górę, to zazwyczaj jest ona zabudowana i dopasowana do naszej sylwetki, najczęściej ją podkreśla.