Jakie spodnie dla niskiej dziewczyny? – modne fasony

spodnie4

Wzrost jest kompleksem dla wielu kobiet, nieważne czy mówimy o niskich czy wysokich osobach. Niestety nie mamy na niego wpływ nawet poprzez zabiegi medycyny estetycznej. Dlatego warto poznać, jakimi zasadami kierować się przy doborze ubrania. Moda oferuje nam możliwość wykreowania pożądanego wrażenia. Sprawdźmy, jakie spodnie powinna wybrać niska dziewczyna.

Jaki fason spodni?

Jeśli chcemy wydawać się wyższe niż jesteśmy w rzeczywistości, wtedy należy wybierać spodnie o określonym fasonie. Świetnie będą prezentowały się różnego rodzaju spodnie z wysokim stanem, które cały czas są w modzie. Należą do klasyki, tak więc będziesz mogła wybierać w ofertach wielu sieciowych sklepów. Zwróćmy uwagę na takie detale jak kieszenie. Jeśli będą szerokie i nisko osadzone, wtedy skrócą sylwetkę, a takiego efektu nie chcemy osiągnąć. Niski stan także nie jest naszym sprzymierzeńcem, tak więc lepiej raz na zawsze wyrzucić z szafy biodrówki. Z rezerwą podchodźmy do modeli lansowanych jako must have. To co jest hitem dla jednych, dla drugich może być wrogiem. Niska dziewczyna nie będzie dobrze wyglądała w spodniach typu boyfriendy czy dzwony.

Jaki kształt nogawki?

Nie tylko fason spodni ma znaczenie, ale należy brać również pod uwagę kształt nogawki. Najlepsze będą spodnie o nogawce prostej albo wąskiej. Lepiej zrezygnować z takich fasonów jak dzwony czy spodnie 3/4 czyli capri. Spodnie dla niskich dziewczyn typu rurki też będą ok. Należy uważać także, jeśli będziemy podwijać nogawkę. Najlepiej jeśli podwinięcie będzie znajdowało się wysoko nad kostką. W innym przypadku „obciąży” stopę. Pamiętajmy także o długości nogawki– najbardziej odpowiednia dla niskich osób to taka, która zakrywa część obcasa.

Jeśli wiesz już jakie spodnie kupić, to sprawdź również bluzki ciążowe – oladi.pl, idealne na okres błogosławiony kobiety.

Jak budować stylizację?

O ogólnym efekcie nie będą decydowały wyłącznie spodnie. Należy pamiętać o odpowiednich butach, dodatkach czy górnej części garderoby. Nieodpowiednio dobrana torba, np. shopper bag popsuje całe wrażenie, nawet jeśli założymy spodnie z prostą nogawką. Buty są bardzo ważne w całej stylizacji. Najlepsze oczywiście będą różnego rodzaju buty na obcasie.