Jestem niska – jak się modnie ubierać?

buty1

Każda kobieta ma coś w swoim ciele czego nie akceptuje. Może to być za duży nos, za szerokie ramiona, czy za szerokie biodra. Bardzo często dużym kompleksem jest wzrost – czego nie można zmienić w żaden sposób. Jest wiele dziewczyn, które chciałaby mieć kilka centymetrów więcej. Wiemy, że wysokość stereotypowej idealnej kobiety kształtuje się pomiędzy 170 – 180 cm. W tym artykule opisujemy jak uatrakcyjnić niewielką posturę. Przedstawimy kilka sztuczek, które pomagają wysmuklić figurę i wydłużyć ją optycznie o kilka cm. Zobaczmy, jak to zrobić.

Modne spodnie i spódnice dla niskich

Pierwszą rzeczą jest określenie stroju pod kątem niskiego wzrostu. Mianowicie należy wybierać ubrania z wzorami w których dominują linie pionowe. Spódnica powinna być w stylu ołówkowym z długością przed kolano. Jeśli postura jest drobna i szczupła, wtedy można nosić ubrania przylegające. Jeśli mamy pełniejsze kształty wtedy ubrania powinny być luźniejsze, bardziej oversize, a dekold w kształcie litery V. Powinniśmy zrezygnować także z dużych geometrycznych wzorów, które będą zmniejszały optycznie figurę. Moda dla niskich oferuje także zamiast bluzek – koszule. Nadają się zarówno na nieformalne wyjścia ze znajomymi, jak i spotkania bardziej formalne. Można je łączyć zarówno ze spodniami jak i spódnicami.

Buty i akcesoria

Jeśli chodzi o akcesoria hasłem jest równowaga. Unikaj przeładowania akcesoriami jak i za bardzo wysokich obcasów. Wysokość obcasa nie powinna przekraczać 10 cm, aby uniknąć dysharmonii i zaburzeń proporcji ciała. Unikaj także szpilek na przesadnych platformach. Odnosi się to również do kozaków. Zrezygnuj z noszenia botków, jak i kozaków zachodzących za kolano, wtedy unikniesz optycznego złamania figury. Wybierając naszyjniki, bransoletki czy kolczyki kieruj się rozmiarem. Powinny być mniejsze stosownie do proporcji twojego ciała. Jeśli chodzi o torebki, zasada jest zawsze taka sama, unikaj tych w formacie maxi, np. obszernych shopperek. Na wieczorne wyjścia decyduj się na poręczną kopertówkę.