Moda dla wysokich kobiet – jak się ubierać?

spodnica2

Moda jest sprzymierzeńcem wysokich osób i jest to z pewnością duża przewaga nad niskimi.Jakie zasady w ubieraniu się stosować, żeby uczynić atut z wysokiego wzrostu? Dla niektórych kobiet może być on wadą, ale warto dostrzegać jakie niesie plusy. Będą to z pewnością długie nogi, które warto podkreślić.

Spódnice

Osoby wysokie będą dobrze wyglądały w spódnicach ołówkowych, o ile nie mają bardzo szerokich bioder i grubych dobrze zbudowanych ud. Świetne będą także spódnice rozkloszowane, które można nosić z paskiem uzyskując w ten sposób efekt przełamania pionowej linii sylwetki. Stosując tą zasadę kompozycyjną możemy wiele osiągnąć. Ubierając spódnicę rozkloszowaną dobrze jest skomponować ją butami na przynajmniej niewielkim obcasie.

Bluzki

Moda dla wysokich kobiet to wiele różnorodnych propozycji. Można pozwolić sobie na zakup typu must have sezonu, którym są np. jeansowe koszule. Najlepiej będzie jeśli wpuścimy je w spodnie. Bluzki z printami również będą pasowały. Warto zrezygnować z bluzek o oversizowych rozmiarach.

Spodnie

W przypadku spodni wysokie kobiety to szczęściary. Mogą nosić praktycznie każdy rodzaj spodni, zarówno te we wzory jak i gładkie. Bardzo dobra długość nogawki to taka która kończy się kilkanaście cm przed kostką, czyli spodnie 7/8. Szczególnie dobrze taki rodzaj komponuje się z butami na obcasie.

Dodatki

Wysokie kobiety powinny mieć w swojej szafie wiele pasków do wyboru – do spódnic, sukienek i spodni. Jest to bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu można złamać podłużną formę sylwetki. Ubrania dla wysokich kobiet mogą być ozdobione biżuterią xxl. Masywne bransolety będą ładnie się prezentowały. W przypadku osób niskich duża biżuteria czy ciężkie wisiory dają przytłaczający efekt i muszą z nich zrezygnować. Podobnie takie torby jak shopper bags (shoperki) – obecnie bardzo modne i praktyczne – będą idealne dla kobiet wysokich. Można je nosić do wielu różnych stylizacji.