Moda i krótkie nogi – jak je wydłużyć?

sweter1

Wiele z nas chciałoby mieć smukłe nogi. Nie możemy zmienić swoich genów, ale można spróbować trików stylizacyjnych, żeby stworzyć iluzję optyczną długich nóg, smukłych i seksownych. Noszenie spodni w niektórych kolorach może sprawić, że będą wydawały się wyraźnie dłuższe. Ważne jest również podkreślanie talii i dobór odpowiedniego obuwia.

Jakie buty?

Właściwie możemy nosić wszystkie. Najlepsze będą jednak buty na obcasie. Wysmuklą wtedy łydki i wydłużą całą sylwetkę. Można zrezygnować ze czółenek czy sandałek z paskiem wokół kostki. Koturny są także ok. Zimą noś długie kozaki. Te za kolano będą wydłużały nogę, podobnie jak te do kolan, tylko z jeszcze większym efektem.

Jakie spodnie i spódnice?

Dokładnie dobieraj te części garderoby. Zarówno spodnie jaki spódnice będą dobrze prezentowały się jeśli będą miały wysoki stan. Taki fason wydłuży optycznie talię i wpłynie na postrzegania sylwetki jako smuklejszej. Spodnie powinny mieć taką długość, żeby lekko zakrywały buty. Będzie to świetnie wyglądało zwłaszcza jeśli założymy do nich szpilki. Jak jeszcze wydłużyć nogi? Fason spódnicy, który warto mieć w szafie, to spódnica rozkloszowana. Kształt litery A sprawi, że linia talii będzie się wydawała optycznie, że jest położna wyżej niż w rzeczywistości. Jeśli chodzi o długość, to ta do kolan będzie odpowiednia.

Co z kolorami?

Jakie barwy wybierać, jeśli mam krótkie nogi? Staraj się ubierać jednobarwnie. Spróbuj utworzyć zestawy z ubrań składające się głównie lub wyłącznie z jednego koloru. Gdy nosisz ubrania w jednym kolorze, niektóre osoby, mogą mieć trudność, aby zobaczyć, gdzie zaczynają i gdzie kończą nogi. Właściwie wszystkie kolory mogą pomóc uzyskać smukły efekt monochromatyczny, ale najlepsze są ciemne odcienie. Oczywiście króluje czarny, ale nie warto mu się poddawać.

Buty do wyboru do koloru na stronie oladi.pl – buty damskie, a także inne produkty.

Jakie kurtki?

Jeśli mamy krótkie nogi moda nie jest dla nas bezlitosna w takim przypadku. W przypadku chłodniejszych dni możemy wybrać krótkie kurtki. Obecnie królują ramoneski, których krój jest odpowieni dla niskich osób. Krótkie kurtki sprawiają, że nogi wydają się jeszcze dłuższe.