Modne stroje na wesele – przykłady i stylizacje

happy-1071323_1280

Jeśli myślimy o kreacji na wesele, to wybór pada przede wszystkim na sukienkę. Znalezienie idealnej sukienki nie zawsze jest łatwe. Przygotowując stylizację na ślub trzeba kierować się określonym dress codem. Cóż, podobnie jak w innych okolicznościach, nie zawsze wszystko wypada. Należy brać pod uwagę, że jest to w wielu wypadkach również uroczystość kościelna i istnieje pewien kanon, którego przestrzeganie jest w dobrym guście.

Jaki kolor?

Przede wszystkim warto zrezygnować z dwóch podstawowych kolorów białego oraz czarnego z oczywistych powodów. Biała, ecru czy kremowa jest zarezerwowana dla panny młodej. Czarna barwa pomimo tego, że przynależy kreacjom wieczorowym, to raczej na wesele nie jest wskazana. Zaproszenie na wesele w ogóle można wykorzystać jako okazję do uzupełnienia albo odświeżenia zasobów naszej szafy. Zakupmy więc stroje weselne w ulubionym kolorze. Mile widziane są wszelkiego rodzaju pastele, jak również barwy bardziej wyraziste jak czerwienie, fuksje czy intensywne róże.

Jaki fason?

Zawsze mamy do wyboru dwie drogi: stylizacje klasyczne, dzięki którym nigdy nie popełnimy wpadki, albo stylizacje zgodne z modowymi trendami. Którą drogę wybierzemy, będzie zależało od naszych osobistych upodobań. Klasyka oferuje stylizacje z sukienkami koktajlowymi rozkloszowanymi i podkreślającymi talię. Trendy obecnego sezonu to z kolei zwiewne długie sukienki, sukienki typu sleep dress (bieliźniane halkowe), etniczne boho czy koronki.

Poszukujesz bielizny? Zobacz na stronie http://oladi.pl/promocja-figi/, może znajdziesz coś dla siebie.

Zasady stylizacji

Modne stroje na wesele obowiązuje pewien dress code, który dotyczy nie tylko kolorów, ale również długości kreacji, głębokości dekoltu czy przeźroczystości. Wiele kobiet nie przykłada odpowiedniej wagi do długości i wybiera suknie za krótkie. Głębokie dekolty również nie wyglądają elegancko. Warto zrezygnować z sukienek które mają dużo transparentnych części albo wycięć. Uważajmy także na odkryte ramiona. Biorąc udział w uroczystości kościelnej pamiętajmy przynajmniej o ich tymczasowym okryciu. Przydatny będzie żakiet, który w czasie nieformalnej części imprezy będzie można rozebrać.