Spodnie dla wysokich kobiet – modne fasony

bluzka1

Bycie wysokim nie jest wadą, podobnie jak bycie niskim. Z drugiej jednak strony moda jest bardziej karząca wobec tych niższych. Nawet sposób prezentacji kolekcji modowych odbywa się kobietach wysokich. W rzeczywistości kobiety niskie myślą o wysokich, że nie powinny mieć sobie nic do zarzucenia, ponieważ kto nie chciałby wyglądać jak modelka.

Jaki fason wybrać?

Dopasowanie idealnych spodni, to z reguły duży problem w przymierzalni, nie tylko dla kobiet wysokich. Przez dobór odpowiedniego fasonu będzie można optycznie skrócić sylwetkę. Najbardziej odpowiednie spodnie dla wysokich kobiet to te z wysokim stanem, ponieważ podkreślają talię. Oprócz tego, że spodnie z wysokim stanem z paskiem nie tylko optycznie złamią sylwetkę, to mają jeszcze dodatkowe zalety. Utrzymują w ryzach brzuszek i ukrywają boczki. Więc jeśli mamy problem z tymi częściami ciała, to będą nadawały się idealnie. Spodnie typu skinny, które są bardzo na topie, też będą odpowiednie. Najlepiej jednak wybrać długość 7/8, czyli taka która odkrywa kostkę. Jeśli chodzi o dżinsy to mamy tutaj dowolność. Ważne jest z czym je połączymy.

Jaka nogawka?

Bezpiecznym i uniwersalnym dla większości figur jest fason o prostych nogawkach. Nogawka typu rurki, to fason, który bardzo podkreśla figurę. Więc, jeśli jesteśmy wysokie i szczupłe, wtedy jak najbardziej będziemy dobrze w nich wyglądać. Jeśli założymy do nich buty na wysokim obcasie, wtedy nasze nogi będą wydawały się dłuższe. W przypadku, gdy chcemy uniknąć takiego efektu wtedy załóżmy do rurek balerinki albo slippersy.

Spodnie gładkie czy we wzory?

Jest to ważne pytanie ponieważ wzory mogą tworzyć iluzje optyczne, które poszerzają lub wyszczuplają sylwetkę. Paski pionowe raczej nie są wskazane dla wysokich kobiet. Należy przestawić się na te poziomoe. Generalnie chodzi o to, aby przełamać geometrię figury. Przydatny do tego będzie pasek albo stosowanie kontrastowych kolorów dla poszczególnych części garderoby.

Dobierz odpowiednie buty do spodni na oladi.pl – baleriny. Wiele ofert.

Stylizacje ze spodniami

Powinniśmy kierować się zasadą przełamywania sylwetki. Chodzi o oddzielanie górnej i dolnej części ciała. Możemy to osiągnąć przez odpowiednie noszenie pozostałych części garderoby, np. koszulę wpuszczamy w spodnie. Spódnice z kolei powinny być wpuszczone do butów, np. kozaków. Jeśli chcemy ubrać coś innego niż koszulę, to wtedy możemy wybrać body.