Strój na rower – jak go skomponować?

dziewczyna8

Każda kobieta lubi jeździć na rowerze i nie ma tu znaczenia, czy mówimy o jeździe zawodowej, czy rekreacyjnej. Rower jest też bardzo często naszym środkiem transportu, chociażby do pracy. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli chcemy jeździć na rowerze w ramach uprawiania szeroko rozumianej aktywności fizycznej, musimy też mieć odpowiedni strój na rower. Powstaje jednak pytanie: na co zwrócić uwagę przy doborze najlepszego stroju na rower?

Przede wszystkim obuwie

Odzież na rower, to nie tylko spodnie, koszulka i ewentualna bluza. To także a może nawet przede wszystkim, obuwie. Jeżdżąc na rowerze, pracujemy bowiem w dużej mierze naszymi stopami. Warto zatem pomyśleć o tym, aby zostały one w odpowiedni sposób zabezpieczone. Obuwie na rower nie powinno być zatem ciężkie i toporne, a lekkie i dobrze dopasowane do kształtu naszej stopy. Warto też zwrócić uwagę na podeszwę butów na rower. Powinna być ona solidna, a najlepiej antypoślizgowa i lekko chropowata.

Jak dobrać koszulkę na rower?

Poza obuwiem, bardzo ważne jest także to, abyśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyli nasze ciało przed ewentualnym przewianiem. Jeżdżąc na rowerze, siłą rzeczy owiewa nas wiatr. Dobrze pomyśleć zatem o koszulce termicznej, która w znacznym stopniu będzie minimalizować ryzyko występowania u nas chorób układu oddechowego. Poza tym, koszulka termiczna będzie nas też dodatkowo grzała, ale też nie pozwoli nam się spocić. Sprawi ona, ze temperatura naszego ciała – niezależnie od wysiłku jaki będziemy wkładać w jazdę na rowerze, będzie odpowiednio zbilansowana.

Na oladi.pl – bluzy damskie czy koszulki na rower. Sprawdź!

Jeśli rower – to koniecznie getry

Jeśli myślimy o jeździe na rowerze, nie możemy pominąć tego aspektu stroju na rower, którym są spodnie. Od razu powinnyśmy wykluczyć wszystkie spodnie z luźnymi nogawkami. Nie tylko będą się one wkręcały w łańcuch, ale też bardzo szybko się zabrudzą. Idealnymi spodniami na rower są bowiem albo bardzo obcisłe dresy ze ściągaczami przy nogawkach, albo getry. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, ryzyko kręcenia się materiału w łańcuch, a w dalszej perspektywie – także i wypadku, spada praktycznie do zera.