Stroje wizytowe i wieczorowe damskie – czym powinny się charakteryzować?

dziewczyna5

Wybierając strój wizytowy, musimy mieć na względzie kilka ważnych czynników. Wszystko jest tak naprawdę w dużej mierze zależne od okazji, na którą strój wizytowy jest nam potrzebny. Zależnie od tego będziemy go komponować. To jednak nie jedyny czynnik, który ma olbrzymie znacznie przy wyborze stroju wieczorowego. Ważne jest także to, kto taki strój będzie nosił – czy kobieta o niskim wzroście, czy też raczej wysoka, szczupła, czy może nieco bardziej krępa. Ważny jest także sam wiek kobiety, bowiem strój wizytowy damski, powinien być do tego wieku odpowiednio dopasowany. No dobrze, ale to tylko ogólne informacje, które niewiele mówią w szerszym znaczeniu problemu. Pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: czym powinien charakteryzować się damski strój wizytowy?

Przede wszystkim – klasyka

Jeśli chcemy wyglądać jednocześnie modnie i elegancko, nasz strój wizytowy, powinien w dużej mierze opierać się na klasyce gatunkowej. Nie od dziś bowiem wiadomo, ze klasyka jest zawsze w modzie i pasuje każdemu, w każdym wieku. Młodsze kobiety, spokojnie mogą sobie zatem pozwolić na założenie eleganckiej, klasycznej „małej czarnej”. Elementami dopełniającymi całość stroju będą dodatki i to tak naprawdę one nadadzą naszej stylizacji ostateczny kształt. Damskie stroje wieczorowe, nie powinny być zatem w żadnym stopniu wyzywające czy krzykliwe.

Zobacz oferty na oladi.pl – futra i kożuchy damskie w najlepszej cenie.

Dla starszej pani – prostota to podstawa

Damskie stroje wizytowe są przeznaczone dla kobiety w każdym wieku. Zawsze jednak występują minimalne różnice w samym kroju stroju wizytowego. Dla kobiety starszej, preferowane są proste, klasyczne kroje. Jeśli mowa o spódnicy czy też sukience, powinna ona sięgać mniej więcej do kolan. To optymalna długość, która w razie czego nie zostanie odebrana jako niestosowna. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o dekolt sukni wieczorowej. Nie powinien on być zbyt głęboki, bowiem może zostać odebrany jako wyzywający. Nie oznacza to jednak, ze w ogóle ma tego dekoltu nie być. We wszystkim należy znaleźć złoty środek – to podstawa sukcesu.