Sukienka na wesele dla 20 latki – jaka powinna być?

dziewczyna6

Wybierając sukienkę na wesele, zawsze kierujemy się kilkoma ważnymi zasadami, które tyczą się właśnie strojów weselnych. W powszechnej opinii, utarło się przekonanie, że najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o strój damski na wesele, jest sukienka. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, jednakże musimy pamiętać, że nie jest to jedyny i niepodważalny wybór. Sukienka na wesele powinna spełniać kilka kryteriów. Jednym z nich jest z całą pewnością fakt, ze powinna być ona dopasowana stosownie do wieku kobiety, która taką sukienkę założy. Jaką zatem sukienkę na wesele powinna założyć dwudziestolatka?

Przede wszystkim – jesteś kobietą

Sukienka weselna dla dwudziestolatki, powinna swoją stylistyką nawiązywać do tego, iż osoba, która ją nosi, jest już kobietą. Dobrze jest zatem, by krój sukienki był lekki i najlepiej w minimalnym stopniu, podkreślał walory osoby noszącej sukienkę. Nie ma jednak nigdzie powiedziane tego, że sukienka w swojej stylistyce, nie może być bardzo dziewczęca. Idealne są w tym przypadku różnego rodzaju sukienki „bombki” – pięknie podkreślają kobiecą sylwetkę, ale jednocześnie nie są wyzywające.

Kolorystyka ma znaczenie

Wybierając sukienkę dla 20latki, powinniśmy też wiedzieć, w jakiej kolorystyce powinna być ona utrzymana. Najlepszym rozwiązaniem, jest zastosowanie kolorystyki pastelowej, jasnej ale też nie krzykliwej. Musimy cały czas mieć na względzie to, na jaką okazję taką właśnie sukienkę zakładamy. Kolory pastelowe, bądź też ogólnie rzecz ujmując – stonowane, zawsze będą dobrze odbierane. Ważne jest jednak to, aby sukienka na wesele dla dwudziestolatki, była jasna. Ciemna kolorystyka w założeniu jest bardzo poważna i automatycznie kojarzy nam się ze starszymi osobami.

Promocje na akcesoria obuwnicze w sklepie http://oladi.pl/promocja-akcesoria-obuwnicze –  sprawdź!

Długość powinna być wyważona

Jeśli chodzi o długość sukienki na wesele dla dwudziestolatki, to nie powinna być ona krótsza, niż nieco przed kolano. To taka długość, która zawsze zostanie odebrana przez innych gości weselnych pozytywnie a my z kolei nie zostaniemy posądzone o to, że ubrałyśmy na wesele sukienkę wyzywającą. Musimy cały czas pamiętać o tym, jaki charakter ma nasza uroczystość i stosownie do niego dobrać odpowiednią długość sukienki.