Sukienka na wesele dla 50latki – wybierzmy ją dobrze

sukienka9

Wybór sukienki na wesele dla 50latki wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło początkowo wydawać. Pod uwagę musimy wziąć bardzo wiele rożnych czynników – poczynając chociażby od tego, że w założeniu sukienka ma być odpowiednia na wesele, na wieku kobiety, która ma ją nosić kończąc. Są zatem tak zwane pewne standardy, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o wybór najlepszej sukienki na wesele. Czym zatem kierować się, by wybrać najlepszą i najbardziej idealną sukienkę na wesele dla 50latki?

Przede wszystkim – czuj się w niej dobrze

Podstawą, jeśli chodzi o dobry wybór sukienki na wesele dla 50latki, jest fakt, by najzwyczajniej w świecie, kobieta, która taką sukienkę założy, dobrze się w niej czuła. Chodzi tu przede wszystkim o to, by nie martwić się przez cały czas trwania uroczystości i przyjęcia, ze a to nas uwiera, a to niewygodne, a tam jest za krótko i muszę koniecznie uważać. Sukienka powinna być odpowiednio skrojona i dopasowana do naszej sylwetki. Musimy jednak znać różnice pomiędzy sformułowaniem „odpowiednio dopasowana” a „za ciasna”. Powinnyśmy móc się w naszej sukience poruszać swobodnie, bez obawy, ze nieopatrznie rozepnie nam się na przykład zamek.

Pamiętaj o odpowiednim kolorze

Dla kobiety w wieku 50 lat, bardzo dobrymi kolorami są różnego rodzaju brązy, beże i szarości. Nie oznacza to jednak tego, ze taka pani nie może zupełnie brać pod uwagę sukienki w kolorze zielonym czy niebieskim. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby kolor, niezależnie od tego, jak będzie, nie był krzykliwy i by jego tonacja była raczej spokojna. To dodatkowo podkreśli charakter osoby, która sukienkę nosi. Pani w wieku 50lat, zwyczajnie wyglądałaby niepoważnie w sukience koloru jaskrawego żółtego czy landrynkowego, mocno jaskrawego różu.

Długość ma znaczenie

Sukienka na wesele dla 50latki, nie powinna być krótsza, aniżeli do kolana. Oczywiście jeśli kobieta lepiej czuje się w sukienkach długich, to tutaj nie ma żadnych przeciwskazań. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o tym, ze sukienka na wesele dla 50latki powinna być elegancka, modna, a przede wszystkim, podkreślać urodę i wdzięk pani, nie zaś być jedynie pierwszą lepszą sukienką, która nijak się będzie miała do charakteru osoby, która ją nosi.