Sukienki dla wysokich kobiet – modne fasony

kobieta32

Wysoka kobieta może nie lubić swojego wzrostu, podobnie jak niska osoba. Jeśli mamy proporcjonalną budowę ciała, wtedy nasza sylwetka wygląda korzystnie pomimo wzrostu. Tym co przeszkadza wysokim osobom jest często nie sam wzorst, ale wrażenie jakie wywierają na otoczeniu. Będąc wysokim trudno pozostać niezauważonym: łatwo wyróżniamy się z tłumu i rzucamy w oczy. Jak sukienki ubierać, żeby optycznie skrócić sylwetkę? Przeczytaj ten artykuł.

Akcentowanie talii

Wysokie osoby, jeśli chcą wyglądać korzystnie, powinny trzymać się głównej zasady, żeby przełamywać pioną linię całej sylwetki. Taką funkcję mogą pełnić wzory geometryczne albo poziome czy też pasek. Dlatego warto wybierać te sukienki, które mają miejsce na pasek albo jest już w budowany. Wiele sukienek koktajlowych, zwłaszcza tych rozkloszowanych posiada taki fason. Podkreślenie talii nadaje całej stylizacji kobiecości. Formuje niejako sylwetkę. Dlatego szczególnie osoby wysokie powinny unikać fasonów prostych, w kształcie cegły, ponieważ gubią one kobiece kształty. Jeśli chodzi o dekolt, to jest jak najbardziej wskazany.

Skinny czy oversize?

Żadna ze skrajności nie jest tutaj wskazana. Bardzo obcisłe sukienki nie będą wyglądały dobrze na szczupłych i wysokich kobietach. Podobnie jest z ubraniami zbyt luźnymi. Tuniki czy sukienki oversizowe spowodują efekt, tego że będzie nas jeszcze więcej. Optycznie powiększą i poszerzą sylwetkę. Natomiast jeśli mamy np. ładne i zgrabne nogi, wtedy można zdecydować się na spodnie typu skinny, a na górę założyć luźniejszą koszulę wpuszczoną w środek.

Bielizna wyszczuplająca – oladi.pl idealna, aby poprawić swoją sylwetkę.

Jaki fason wybrać?

Najlepszym fasonem dla sukienki jest sukienka rozkloszowana. Warto unikać takich modeli, które będą poszerzały całą sylwetkę. Będzie to np. model z odcięciem pod biustem. Sukienki bombki także nie będą odpowiednie, ponieważ będą uwypuklały dolną część ciała. Kolory mają mniejsze znaczenie. Można przyjąć regułę dotyczącą koloru czarnego, który uznaje się za wyszczuplający. Jeśli mam problem z dodatkowymi kilogramami, w którejś części ciała, wtedy można stosować do niej ubrania w odcieniach czerni.