Żakiety do pracy – jak odpowiednio je wybrać?

dziewczyna7

Ubierając się do pracy, bardzo często nasz wybór pada na różnego rodzaju żakiety i garsonki. W powszechnej opinii utarło się, ze taki strój jest wprost idealny do pracy, nadaje nam profesjonalnego i eleganckiego wyglądu. Nie każda z nas jednak wie, jak odpowiednio dobrać żakiet do naszej stylizacji. Nie każdy żakiet czy garsonka, będzie się bowiem nadawała do założenia do pracy. Na co zatem powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chodzi o wybór najbardziej odpowiedniego żakietu do pracy?

Kostiumy do pracy – fason, materiał i kolor

Wybierając kostium do pracy, powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Nie wypada bowiem do biura założyć marynarki, która będzie świeciła się na prawo i lewo od cekinów do niej przyszytych. Warto też zwrócić uwagę na to, aby materiał, z którego jest wykonany nasz kostium, był gładki i bez wzorów. To nadaje naszej stylizacji odpowiedniej powagi i swoistej elegancji. Zarówno żakiet jak i spodnie, powinny być odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki. Bardzo dobrze wyglądają żakiety, które minimalnie podkreślają naszą talię. Spodnie zaś nie powinny być za długie ale też nie dobrze wyglądają takie, które w znacznym stopniu odsłaniają naszą kostkę. Ważne jest także to, by do takiego kostiumu do pracy, założyć buty na obcasie. Nie tylko podkreślimy tym naszą kobiecość, ale i sam strój będzie na nas leżał znacznie lepiej.

Spójrz na stronę http://oladi.pl/promocja-garsonki-i-kostiumy/ – dobre ubrania w dobrej cenie.

Żakiet do pracy – no dobrze, ale czy na pewno?

Bardzo często też zastanawiamy się, czy aby żakiet jest nam niezbędny do tego, by nosić go do pracy. Szczególnie obawy te nasilają się wtedy, kiedy na dworze jest gorąco. Żakiet jest niejako elementem składowym całego naszego stroju do pracy, dobrze jest zatem go założyć. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by go zdjąć, kiedy zwyczajnie będzie nam za gorąco lub chociażby rozpiąć. Damskie żakiety, jeśli są dobrze skrojone, bardzo efektownie prezentują się także wtedy, kiedy nie są zapięte. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeśli ściągamy żakiet, powiesić go najlepiej na wieszaku a nie zaś na krześle czy jego oparciu. Unikniemy wówczas wygniecenia się żakietu.